top of page

Jóga doma/jóga on-line

Jóga v domácím prostředí je velkým tématem. Má své zastánce, ale i “odmítače”, resp. ty, kteří doma jógu cvičit nechtějí z různých důvodů.

Nebudeme ale nyní polemizovat o tom, jaké jsou důvody proto, doma jógu nepraktikovat, ale pojďme se podívat na opak.


Jóga je velmi vhodná pro domácí cvičení. I proto, že k ní nepotřebujeme žádné extra pomůcky. Stačí nám kousek místa a podložka.

Tolik k materiálním věcem a nyní projděme pár zásad, kterých je dobré se držet, aby byla vaše jógová praxe užitečná a hlavně bezpečná.

Nikdy jste na józe nebyli?

Pokud jste nikdy nebyli na lekci jógy a rozhodli jste se s ní začít sami doma, je dobré se řídit heslem “méně a pomalu”. Najděte si na internetu/YouTube lekci jemnější, pomalé jógy, která je určena pro začátečníky. Nebo zkuste pohledat, zda nenajdete přímo ucelený on-line kurz, který se józe věnuje detailně a popisně.

Pro začátečníky mám lahůdku ve formě kurzu, ve kterém probíráme nejen t, jak cvičit, ale i teorii k jógové energetice a čakrám! Najdete ho zde:

https://www.lenia-yoga.cz/joga-pro-zacatecniky


Ač se některé pozice zdají být jednoduché a “jasné”, tak jejich správné provedení může být těžší. Naučte se vnímat sebe. Nechoďte do pozic, které vám jsou nepříjemné nebo těžké. A alespoň jednou za čas doporučuji dojít třeba na individuální lekci k lektorovi, který vás může poopravit či nasměrovat ve vašem konání.

Mrkněte na moje lekce - vybrat si můžete z dynamických. čistě protahovacích a zaměřených na nějakou konkrétní část těla: https://www.youtube.com/c/LeniaYoga/featured.


Co od jógy doma očekáváte?

S jakým záměrem vlastně jdete do domácí jógové praxe? Chcete cvičit častěji než jednou týdně ve studiu? Chcete si při józe odpočinout nebo protáhnout?

Myslete na to, že jóga není jen cvičení, ale celý systém, který se může stát životním stylem.

Prvotní, o co se opřete, jsou, ne znalosti jógových pozic, které třeba již máte, ale