Řekli o kurzu:

Image by Artur Łuczka

Proč kurz vznikl?

Když jsem s jógou začínala, dost jsem tápala v pojmech, které lektorky používaly. Na nějaké ptaní se či podrobnější zkoumání při veřejných lekcích nebyl čas a vše jsem poznávala za pochodu, někdy metodou pokus-omyl, někdy s nepochopením k tématu, apod. 

Ráda bych vás ušetřila toho počátečního zmatku a právě proto vznikl tento kurz. Uceleně a přehledně vás provedu základními tématy, která v józe vnímám jako základní a která vám pomohou zorientovat se v pojmech nejen v oblasti fyzického cvičení, ale také jógové energetiky.

Protože dobře vím, kolik mysl dokáže vyprodukovat otázek, nabízím vám v rámci kurzu 20 minutový rozhovor na téma, které potřebujete probrat. Záleží mi na tom, abyste daná témata pochopili skutečně dobře a cítili se jistě, když si stoupnete na podložku. Jsem vám proto k dispozici prostřednictvím e-mailu a po ukončení kurzu se domluvíme na osobní konzultaci.

Jóga pro začátečníky

On-line kurz Jóga pomalu a pozorně!

Cítíte, že vás k sobě jóga táhne a chcete ji poznat? Vnímáte, že jóga není jen o cvičení a přitahuje vás na ní i její přesah, který vás dovede k vnitřnímu klidu a pohodě?

Pak je tento kurz přesně pro vás. 

Co se v kurzu naučíte?

Kurz vás naučí základům správného pohybu - dozvíte se, jak správně a bezpečně provádět jógové ásany = pozice. Naučíte se pracovat se středem těla, zapojovat ho při pohybu, při chůzi i stání. Vše tak, abyste si správný pohyb zautomatizovali, zbavili se chybných pohybových vzorců a tím zároveň i drobných nebo opakujících se bloků v těle.

Stejnou péči jako fyzickému tělu budeme věnovat i tělu jemně-hmotnému - tomu, kde probíhají emoce, pocity a jemné energie, které nás v životě ovlivňují. Mluvit budeme o čakrách, důležitých energetických "křižovatkách", skrze které se díváme na sebe i ostatní.

Naučíte se práci s dechem, která je v józe klíčová. Naučíte se zklidnit sebe sama.

Poznáte jógové pozice, zpevníte tělo, srovnáte si páteř a protáhnete se.

Vyzkoušíte si meditaci a poznáte několik relaxačních technik, které můžete použít kdykoliv.

Uvědomíte si, že jste komplexní bytost - tělo, mysl, duše - a naučíte se být v souladu.

angryimg.png

Něco více o kurzu

Věra Domalípová

kurz pro začátečníky jsme absolvovaly spolu s dcerou. Ani jedna jsme neměly žádné zkušenosti s jógou. Pod vedením naší lektorky Lenky, která byla super v jejím lidském přístupu  a trpělivosti jsme zvládly jógové pozice (cvičení) i ty složitější :D téměř hravě a už jsme u jógy zůstaly. Kurz pro začátečníky můžu z vlastní zkušenosti jen a jen doporučit :-)

O mně

Prošla jsem mnoha a mnoha kurzy a výcviky. Jsem certifikovanou lektorkou power jógy a čakra jógy®. Jejich spojení je podstatnou oporou mé osobní jógové praxe. Rčení „ve zdravém těle zdravý duch“ jsem poznala na vlastní kůži a ráda své znalosti předávám svým klientům na lekcích (ať již osobních či on-line). Jsem též masérkou a pod rukama poznávám, kde máme bolístky a snažím se vypátrat, odkud pocházejí. Ať je to od špatného sezení nebo od myšlenek, které si uložíme do těla a ty nás pak trápí. Baví mě zkoumat zákonitosti těla, poznávat mysl i duši. Baví mě zkoumat, kde máme v hlavě „zakopaného psa“ a pomáhat ho vykopat. O tom všem je jóga a já jsem za to vděčná.

Cena kurzu

Do kurzu jsem vložila nejen své znalosti nasbírané v průběhu deseti let, kdy se józe věnuji, ale též srdce. Tvořila jsem ho tak, abyste se při něm cítili dobře a naučili jste se to nejdůležitější - najít si čas pro sebe, věnovat se sobě, zacvičit si a pobýt se sebou v propojení s dechem. Jeho cena je

1199 Kč

 

Všechny lekce vám zůstávají navždy k dispozici a navíc dostanete moji podporu prostřednictvím e-mailu a závěrečné osobní konzultace. To, co se naučíte, bezpochyby využijete při jakékoliv lekci jógy, na kterou se vydáte. Nebudete již úplným začátečníkem, ale tím, kdo už jógu ochutnal a těší se na další poznávání toho, co jóga je.

Často kladené otázky

Mám dlouhodobé bolesti (např.) zad - je pro mě kurz vhodný?


Pokud trpíte dlohodobě bolestmi jakéhokoliv rázu, máte vyhřezlé ploténky, často zablokovaná záda, apod. poraďte se prosím nejdříve s fyzioterapeutem či lékařem. Jóga nenahrazuje léčbu a není vhodné s ní začínat doma pokud jsou v těle výrazné bloky či zatuhlá, bolavá místa.
Mohu s kurzem začít pokud jsem těhotná?


Pokud jste těhotná, doporučuji začít spíše s jógou přímo určenou pro těhotné ženy. Je jemnější a má trochu jiné směrování než tento kurz.
Jak často cvičit?


No, to je otázka, na kterou není jednoznačná odpověď! 😀 Tento kurz si můžete pouštět klidně každý den, protože jsou tam videa cvičící prostřídána s těmi povídacími. Obecně doporučuji vnímat sebe a tělo, protože to nám dává poměrně jasné signály, kdy má energii cvičit a jak. Můžete střídat dynamičtější cvičení s protahováním a relaxací. Nevnímám jako dobré se každý den "odrovnat". To pro tělo není dobré, protože čas pro regeneraci je stejně důležitý jako cvičení samotné.
Co dále po kurzu?


Po ukončení kurzu budete mít základní přehled o tom, jak vypadá jógová lekce, co vás na ní může čekat a také to, jak pracovat s tělem, aby byl váš pohyb účelný a účinný. Když dokončíte kurz, doporučuji nepřestávat (pokud vás samozřejmě jóga chytla za srdce a tělo😀). Najděte si studio jógy, kde budete pokračovat v praxi pod vedením lektora. Pokud není možné docházet osobně, projděte Youtube, zkoumejte, učte se a poznávejte. Nebudete toho litovat. Pokud se rozhodnete pokračovat se mnou, můžeme se společně potkat při individuálních lekcích, které nabízím on-line i osobně, připadně poznejte můj Youtube kanál, který je naplněný lekcemi všeho druhu.
Jak lekce dostanu? Postupně nebo všechny najednou?


Po úhradě vám zašlu hnedle odkaz na všech 5 krásných lekcí naráz. Kurz nemá časově omezenou platnost, budete ho mít napořád.

Jógu miluji a věřím jí.

Vede k radosti.

Prohlídni web:

     Úvod

     O mně

     Individuální setkání

     Otevřené lekce

Zavolejte / napište:

    info@lenia-yoga.cz

    730 173 900

    Kontaktní formulář

Sledujte mě:

     @Lenia.yoga

     @leniayoga

     @yoga_lenia

     @Můj Blog

     @Newsletter