top of page
Image by Artur Łuczka

Proč kurz vznikl?

Když jsem s jógou začínala, dost jsem tápala v pojmech, které lektorky používaly. Na nějaké ptaní se či podrobnější zkoumání při veřejných lekcích nebyl čas a vše jsem poznávala za pochodu, někdy metodou pokus-omyl, někdy s nepochopením k tématu, apod. 

Ráda bych vás ušetřila toho počátečního zmatku a právě proto vznikl tento kurz. Uceleně a přehledně vás provedu základními tématy, která v józe vnímám jako základní a která vám pomohou zorientovat se v pojmech nejen v oblasti fyzického cvičení, ale také jógové energetiky.

Záleží mi na tom, abyste daná témata pochopili skutečně dobře a cítili se jistě, když si stoupnete na podložku. Jsem vám proto kdykoliv k dispozici na konzultaci prostřednictvím e-mailu.

Jóga pro začátečníky

On-line kurz Jóga pomalu a pozorně!

Co je na té józe tak zajímavé, že ji všichni "chtějí"? Proč je tak prospěšná pro tělo a mysl? A co se stane, když jógu zkusíte?

Honí se vám hlavou tyto otázky? Tak právě pro vás je tenhle nádherný kurz!

Co se v kurzu naučíte?

Kurz obsahuje 5 hodinových lekcí, které jsou vždy tématicky rozdělené a zároveň na sebe navazují a prolínají se.

 

 • V první lekci se zaměříme hned na to nejdůležitější - na dech. Po krátkém teoretickém úvodu přejdeme k praktickému nácviku plného jógového dechu. Naučíme se dýchat plně. Nejen nadechovat, ale i vydechovat. Následně přejdeme k ukázce a vysvětlení Pozdravu slunci, který bývá základem většiny jógových lekcí.

 • Druhá hodina je převážně praktická. Je naplněna jógovými ásanami. Vše v klidu a pomalu. S pozorností na správné provedení a pochopení toho, proč to tak je.

 • Třetí lekce je z poloviny praktická a z poloviny teoretická. Čeká vás putování energetickým systémem těla. Mluvit budu o čakrách a o tom, jakou vazbu mají na tělo. V následné praxi si zkusíme teorii procítit. Lekce je postavena na systému čakra jógy, kterého jsem certifikovanou lektorkou.

 • Čtvrtá lekce je zasvěcena poznávání dalších jógových pozic. Prohloubíte svou praxi, kterou propojíme do příjemného flow, plynutí. Opět s důrazem na správné provedení. 

 • Lekce pátá je jemná a klidová. Hlavním tématem je meditace. Jak na ní, jaké jsou nejčastější otázky, které o meditaci dostávám od klientů (a také odpovědi, samozřejmě😀). Vyzkoušíme si společně jednoduchou, krátkou meditaci, abyste poznali, jaké to je, meditovat. Následuje pak uvolňovací technika jóga nidra, jógový spánek.

Naučíte se práci s dechem, která je v józe klíčová. Naučíte se zklidnit sebe sama.

Poznáte jógové pozice, zpevníte tělo, srovnáte si páteř a protáhnete se.

Vyzkoušíte si meditaci a poznáte několik relaxačních technik, které můžete použít kdykoliv.

Uvědomíte si, že jste komplexní bytost - tělo, mysl, duše - a naučíte se být v souladu.

Profilovka_edited.jpg

O mně

Prošla jsem mnoha a mnoha kurzy a výcviky. Jsem certifikovanou lektorkou power jógy a čakra jógy®. Jejich spojení je podstatnou oporou mé osobní jógové praxe. Rčení „ve zdravém těle zdravý duch“ jsem poznala na vlastní kůži a ráda své znalosti předávám svým klientům na lekcích (ať již osobních či on-line). Jsem též masérkou a pod rukama poznávám, kde máme bolístky a snažím se vypátrat, odkud pocházejí. Ať je to od špatného sezení nebo od myšlenek, které si uložíme do těla a ty nás pak trápí. Baví mě zkoumat zákonitosti těla, poznávat mysl i duši. Baví mě zkoumat, kde máme v hlavě „zakopaného psa“ a pomáhat ho vykopat. O tom všem je jóga a já jsem za to vděčná.

joga-pro-zacatenciky.png

Řekli o kurzu:

angryimg.png

Cena kurzu

Do kurzu jsem vložila nejen své znalosti nasbírané v průběhu deseti let, kdy se józe věnuji, ale též srdce. Tvořila jsem ho tak, abyste se při něm cítili dobře a naučili jste se to nejdůležitější - najít si čas pro sebe, věnovat se sobě, zacvičit si a pobýt se sebou v propojení s dechem. Jeho cena je

1199 Kč

Je to cena za pět lekcí, které vám zůstanou navždy. V těchto pěti lekcích je tolik informací, že z nich můžete čerpat dlouhou dobu. Vnímám je jako takové bonbónky, které vám ukáží to, co jóga je. Zainvestujte do sebe a pojďte se dozvědět to, co byste se jinak dozvěděli z desítek knih, mnoha odchozených lekcí jógy a dalších seminářů.

To, co se naučíte, bezpochyby využijete při jakékoliv lekci jógy, na kterou se vydáte. Nebudete již úplným začátečníkem, ale tím, kdo už jógu ochutnal a těší se na další poznávání.

92e242d0-0c3a-4460-8202-bf70060bca98.JPG

Věra Domalípová

kurz pro začátečníky jsme absolvovaly spolu s dcerou. Ani jedna jsme neměly žádné zkušenosti s jógou. Pod vedením naší lektorky Lenky, která byla super v jejím lidském přístupu  a trpělivosti jsme zvládly jógové pozice (cvičení) i ty složitější :D téměř hravě a už jsme u jógy zůstaly. Kurz pro začátečníky můžu z vlastní zkušenosti jen a jen doporučit :-)

 • Mám dlouhodobé bolesti (např.) zad - je pro mě kurz vhodný?
  Pokud trpíte dlohodobě bolestmi jakéhokoliv rázu, máte vyhřezlé ploténky, často zablokovaná záda, apod. poraďte se prosím nejdříve s fyzioterapeutem či lékařem. Jóga nenahrazuje léčbu a není vhodné s ní začínat doma pokud jsou v těle výrazné bloky či zatuhlá, bolavá místa.
 • Mohu s kurzem začít pokud jsem těhotná?
  Pokud jste těhotná, doporučuji začít spíše s jógou přímo určenou pro těhotné ženy. Je jemnější a má trochu jiné směrování než tento kurz.
 • Jak často cvičit?
  No, to je otázka, na kterou není jednoznačná odpověď! 😀 Tento kurz si můžete pouštět klidně každý den, protože jsou tam videa cvičící prostřídána s těmi povídacími. Obecně doporučuji vnímat sebe a tělo, protože to nám dává poměrně jasné signály, kdy má energii cvičit a jak. Můžete střídat dynamičtější cvičení s protahováním a relaxací. Nevnímám jako dobré se každý den "odrovnat". To pro tělo není dobré, protože čas pro regeneraci je stejně důležitý jako cvičení samotné.
 • Co dále po kurzu?
  Po ukončení kurzu budete mít základní přehled o tom, jak vypadá jógová lekce, co vás na ní může čekat a také to, jak pracovat s tělem, aby byl váš pohyb účelný a účinný. Když dokončíte kurz, doporučuji nepřestávat (pokud vás samozřejmě jóga chytla za srdce a tělo😀). Najděte si studio jógy, kde budete pokračovat v praxi pod vedením lektora. Pokud není možné docházet osobně, projděte Youtube, zkoumejte, učte se a poznávejte. Nebudete toho litovat. Pokud se rozhodnete pokračovat se mnou, můžeme se společně potkat při individuálních lekcích, které nabízím on-line i osobně, připadně poznejte můj Youtube kanál, který je naplněný lekcemi všeho druhu.
 • Jak lekce dostanu? Postupně nebo všechny najednou?
  Po úhradě vám zašlu hnedle odkaz na všech 5 krásných lekcí naráz. Kurz nemá časově omezenou platnost, budete ho mít napořád.
bottom of page