Image by Artur Łuczka

Proč kurz vznikl?

Když jsem s jógou začínala, dost jsem tápala v pojmech, které lektorky používaly. Na nějaké ptaní se či podrobnější zkoumání při veřejných lekcích nebyl čas a vše jsem poznávala za pochodu, někdy metodou pokus-omyl, někdy s nepochopením k tématu, apod. 

Ráda bych vás ušetřila toho počátečního zmatku a právě proto vznikl tento kurz. Uceleně a přehledně vás provedu základními tématy, která v józe vnímám jako základní a která vám pomohou zorientovat se v pojmech nejen v oblasti fyzického cvičení, ale také jógové energetiky.

Záleží mi na tom, abyste daná témata pochopili skutečně dobře a cítili se jistě, když si stoupnete na podložku. Jsem vám proto kdykoliv k dispozici na konzultaci prostřednictvím e-mailu.

Jóga pro začátečníky

On-line kurz Jóga pomalu a pozorně!

Cítíte, že vás k sobě jóga táhne a chcete ji poznat? Vnímáte, že jóga není jen o cvičení a přitahuje vás na ní i její přesah, který vás dovede k vnitřnímu klidu a pohodě?

Pak je tento kurz přesně pro vás. 

Co se v kurzu naučíte?

Kurz obsahuje 5 hodinových lekcí, které jsou vždy tématicky rozdělené a zároveň na sebe navazují a prolínají se.

 

  • V první lekci se zaměříme hned na to nejdůležitější - na dech. Po krátkém teoretickém úvodu přejdeme k praktickému nácviku plného jógového dechu. Naučíme se dýchat plně. Nejen nadechovat, ale i vydechovat. Následně přejdeme k ukázce a vysvětlení Pozdravu slunci, který bývá základem většiny jógových lekcí.

  • Druhá hodina je převážně praktická. Je naplněna jógovými ásanami. Vše v klidu a pomalu. S pozorností na správné provedení a pochopení toho, proč to tak je.

  • Třetí lekce je z poloviny praktická a z poloviny teoretická. Čeká vás putování energetickým systémem těla. Mluvit budu o čakrách a o tom, jakou vazbu mají na tělo. V následné praxi si zkusíme teorii procítit. Lekce je postavena na systému čakra jógy, kterého jsem certifikovanou lektorkou.

  • Čtvrtá lekce je zasvěcena poznávání dalších jógových pozic. Prohloubíte svou praxi, kterou propojíme do příjemného flow, plynutí. Opět s důrazem na správné provedení. 

  • Lekce pátá je jemná a klidová. Hlavním tématem je meditace. Jak na ní, jaké jsou nejčastější otázky, které o meditaci dostávám od klientů (a také odpovědi, samozřejmě😀). Vyzkoušíme si společně jednoduchou, krátkou meditaci, abyste poznali, jaké to je, meditovat. Následuje pak uvolňovací technika jóga nidra, jógový spánek.

Naučíte se práci s dechem, která je v józe klíčová. Naučíte se zklidnit sebe sama.

Poznáte jógové pozice, zpevníte tělo, srovnáte si páteř a protáhnete se.

Vyzkoušíte si meditaci a poznáte několik relaxačních technik, které můžete použít kdykoliv.

Uvědomíte si, že jste komplexní bytost - tělo, mysl, duše - a naučíte se být v souladu.

Profilovka_edited.jpg

O mně

Prošla jsem mnoha a mnoha kurzy a výcviky. Jsem certifikovanou lektorkou power jógy a čakra jógy®. Jejich spojení je podstatnou oporou mé osobní jógové praxe. Rčení „ve zdravém těle zdravý duch“ jsem poznala na vlastní kůži a ráda své znalosti předávám svým klientům na lekcích (ať již osobních či on-line). Jsem též masérkou a pod rukama poznávám, kde máme bolístky a snažím se vypátrat, odkud pocházejí. Ať je to od špatného sezení nebo od myšlenek, které si uložíme do těla a ty nás pak trápí. Baví mě zkoumat zákonitosti těla, poznávat mysl i duši. Baví mě zkoumat, kde máme v hlavě „zakopaného psa“ a pomáhat ho vykopat. O tom všem je jóga a já jsem za to vděčná.

joga-pro-zacatenciky.png

Řekli o kurzu:

angryimg.png

Cena kurzu

Do kurzu jsem vložila nejen své znalosti nasbírané v průběhu deseti let, kdy se józe věnuji, ale též srdce. Tvořila jsem ho tak, abyste se při něm cítili dobře a naučili jste se to nejdůležitější - najít si čas pro sebe, věnovat se sobě, zacvičit si a pobýt se sebou v propojení s dechem. Jeho cena je

1199 Kč

Je to cena za pět lekcí, které vám zůstanou navždy. V těchto pěti lekcích je tolik informací, že z nich můžete čerpat dlouhou dobu. Vnímám je jako takové bonbónky, které vám ukáží to, co jóga je. Zainvestujte do sebe a pojďte se dozvědět to, co byste se jinak dozvěděli z desítek knih, mnoha odchozených lekcí jógy a dalších seminářů.

To, co se naučíte, bezpochyby využijete při jakékoliv lekci jógy, na kterou se vydáte. Nebudete již úplným začátečníkem, ale tím, kdo už jógu ochutnal a těší se na další poznávání.

92e242d0-0c3a-4460-8202-bf70060bca98.JPG

Věra Domalípová

kurz pro začátečníky jsme absolvovaly spolu s dcerou. Ani jedna jsme neměly žádné zkušenosti s jógou. Pod vedením naší lektorky Lenky, která byla super v jejím lidském přístupu  a trpělivosti jsme zvládly jógové pozice (cvičení) i ty složitější :D téměř hravě a už jsme u jógy zůstaly. Kurz pro začátečníky můžu z vlastní zkušenosti jen a jen doporučit :-)

Často kladené otázky

Mám dlouhodobé bolesti (např.) zad - je pro mě kurz vhodný?


Pokud trpíte dlohodobě bolestmi jakéhokoliv rázu, máte vyhřezlé ploténky, často zablokovaná záda, apod. poraďte se prosím nejdříve s fyzioterapeutem či lékařem. Jóga nenahrazuje léčbu a není vhodné s ní začínat doma pokud jsou v těle výrazné bloky či zatuhlá, bolavá místa.
Mohu s kurzem začít pokud jsem těhotná?


Pokud jste těhotná, doporučuji začít spíše s jógou přímo určenou pro těhotné ženy. Je jemnější a má trochu jiné směrování než tento kurz.
Jak často cvičit?


No, to je otázka, na kterou není jednoznačná odpověď! 😀 Tento kurz si můžete pouštět klidně každý den, protože jsou tam videa cvičící prostřídána s těmi povídacími. Obecně doporučuji vnímat sebe a tělo, protože to nám dává poměrně jasné signály, kdy má energii cvičit a jak. Můžete střídat dynamičtější cvičení s protahováním a relaxací. Nevnímám jako dobré se každý den "odrovnat". To pro tělo není dobré, protože čas pro regeneraci je stejně důležitý jako cvičení samotné.
Co dále po kurzu?


Po ukončení kurzu budete mít základní přehled o tom, jak vypadá jógová lekce, co vás na ní může čekat a také to, jak pracovat s tělem, aby byl váš pohyb účelný a účinný. Když dokončíte kurz, doporučuji nepřestávat (pokud vás samozřejmě jóga chytla za srdce a tělo😀). Najděte si studio jógy, kde budete pokračovat v praxi pod vedením lektora. Pokud není možné docházet osobně, projděte Youtube, zkoumejte, učte se a poznávejte. Nebudete toho litovat. Pokud se rozhodnete pokračovat se mnou, můžeme se společně potkat při individuálních lekcích, které nabízím on-line i osobně, připadně poznejte můj Youtube kanál, který je naplněný lekcemi všeho druhu.
Jak lekce dostanu? Postupně nebo všechny najednou?


Po úhradě vám zašlu hnedle odkaz na všech 5 krásných lekcí naráz. Kurz nemá časově omezenou platnost, budete ho mít napořád.