top of page

Čakra jóga®

I když je jóga jen jedna a i samotné slovo jóga v jednom ze svých významů znamená spojení, existuje nepřeberné množství jógových škol, přístupů k józe a vlastně co učitel, to trochu odlišný styl.

Čakra jóga® je jógovou praxí, která spojuje vše - od práce s tělem (která je spíše jemnějšího rázu), přes dechové techniky, pranajáma), sebedotazování, sebepoznání, lehké zabrnkání na struny energetického těla až k závěrečným relaxacím.


A co jsou vlastně čakry? Po odstranění vcelku silných vrstev nánosu ezo-povídání, zbyde celkem racionální konstatování, že čakry jsou energie, tak jako všechno. Jsou to energie koncentrované do vírů, které jsou všude po těle. Nejsilnější jsou v prostoru páteře - je to oněch sedm barevných puntíků, které jsou k vidění od triček po krabičky s léky. 😀

Čakry mají vliv nejen na naše energetické tělo - tedy na to, jak se cítíme, jaké pocity prožíváme, co nás ovlivňuje z nevědomí, apod, ale mají přesah i na fyzické tělo. Jistě už jste zaznamenali psychosomatiku, tak to je v podstatě ono. Co cítíme, má vliv na tělo a opačně. Vše je propojené a ovlivňuje se navzájem.

V rámci čakra jógy® si málokdy šáhnete na dno svých fyzických sil. Spíše očekávejte lehké chvění či rozproudění energie, pocitů nebo vzpomínek, které jste nečekali nebo již vytěsnali.

Praxe čakra jógy nás vede k uvědomění sebe jako těla, mysli a duše. Uznání toho, že jsme komplexní bytostí.

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント