top of page

Jóga na pracovišti


Asi vás nepřekvapí, že si myslím, že je jóga naprosto báječná společnice pro spokojený život 😀. Její hlavní přínos vidím v tom, že se dá praktikovat naprosto všude. Naprosto jasně si dovedu představit, že se dá cvičit i v kanceláři. K józe totiž potřebujete jen minimum prostoru, podložku a nic víc. (Připravuji pro vás "reportáž" z reálné lekce jógy v kanceláři - těšte se už brzy :-)).

Firemní jóga se stává poměrně běžnou záležitostí nejen v zahraničí, ale začíná si nacházet cestu i do firem u nás. Že si nedovedete představit, jak to funguje a proč byste vlastně měli chtít cvičit jógu v kanceláři?


První a nejdůležitější je samozřejmě zájem Váš a Vašich kolegů. Pokud je zájem, přichází další otázka - a to otázka prostoru. Sami víte, že pro jógu nepotřebujete mega prostor. Jen něco, kam se vejde pár podložek. Může to být nevyužívaná místnost, ale třeba i kancelář, kde se nábytek "pošoupe" tak, abychom se tam pohodlně vešli. A to je v podstatě vše, protože všechno ostatní zajistím já! Přivezu podložky, pokud nemáte vlastní, přinesu deky a vše co budeme potřebovat.

To jsou tedy základní předpoklady pro cvičení právě u Vás. A proč byste měli vlastně chtít cvičit v práci ?😀

Třeba proto, že po práci se Vám už nechce nikam jezdit. Spěcháte domů za rodinou a dalšími povinnostmi. To, že si zacvičíte v práci Vám vše usnadní, protože neztrácíte čas přejížděním do nějakého studia.

Jóga v práci Vám samozřejmě zpříjemní celý den, o tom není pochyb! Příjemně se protáhnete, lehce posílíte a hlavně - na chvíli vypnete a Vaše mysl pak může zas pracovat. Osvěžená a odpočatá, schopná vymyslet něco nového.

Vaše tělo vám poděkuje - protože ho natáhnete a uvolníte. Po čase zjistíte, že vaše záda a ramena jsou volnější a méně bolavá. Že se váš obličej méně mračí, že se usmíváte a veškeré pracovní záležitosti řešíte s lehkostí a se zájmem.


Lekce na pracovišti se přizpůsobuje tak, aby vyhovovala všem účastníkům. Může to být naprosto klidová záležitost, kdy se "jen" dýchá a pracuje s protažením bolavých částí těla, nebo to může být dynamická akce, která vás rozproudí a posílí. Vše je o domluvě a o tom, co právě potřebujete.