top of page

4 věci, které doporučuji před tím, než jdete na lekci jógy

Předtím, než jdete na lekci jógy, tak je vždy fajn připomenout si pár věcí, které když vyzkoušíte, mohou vám výrazně vylepšit pocit a prožitek z lekce jógy. Ať už cvičíte doma či ve studiu.

Vyzkoušeno na mě...😜


1. Plný či prázdný žaludek?


Ano, je to tak! A myslím, že vám je jasné proč! Pokud se před lekcí hodně najíte a máte plný žaludek, tak pak se cvičí dost těžko. 😀 Třeba taková pozice psa hlavou dolů je po jídle opravdová lahůdka.... Pokud máte hlad a chystáte se na jógu, zkuste si dát něco menšího, jako je ovoce či oříšky.

Říká se, že jógu je nejlepší praktikovat na lačno, protože jím lépe proudí energie. Za sebe však říkám a radím, že jít cvičit hladoví nemusí být fajn, protože vám může chybět energie na provádění praxe. A také pokud kručí v žaludku, tak je soustředění na dech lehce rozhozené.

Každý máme jiné nastavení, tak zkoumejte a zkoušejte, co vám vyhovuje.


2. Odpoutejte se od elektroniky


Než jdete na lekci, vypněte si zvuky na telefonu. I vibrace. Protože když vám za zády začne vibrovat telefon, tak to odvádí pozornost nejen vaši, ale také ostatních v jógovém sále.

Myslím, že je fajn odložit i chytré hodinky. Na józe nespálíte kvanta kalorií, abyste si je museli hlídat přes aplikaci a blikání a pípání na vašem zápěstí je rušivým elementem.


3. Správný výběr lekce


Zkuste se zamyslet nad tím, jaká lekce je pro vás v daný den zajímavá a bude přínosem. Pokud jste unavení, zkuste spíše jemnější praxi. Pokud se cítíte plní energie, běžte na lekci dynamičtější.