top of page

Proč cvičit jógu?Cvičení jógy je teď populární. Všude se na vás valí články, jak je cvičení jógy prospěšné, každá druhá “celebrita” jógu cvičí. Možná se ptáte, co je na ní tak úžasného ?

No, dle mého názoru, úplně všechno😃. Jóga je snad jediné cvičení, které vás může provázet celý život - můžete cvičit již od raného dětství až do stáří. Najde se v ní každý.

Asi to prvotní, co člověka k józe přivede, je vidina krásného, posíleného a protaženého těla. V dnešní době, kdy většina lidí tráví svůj den v práci u počítače, večer se svalí na gauč u televize, je snad již nutností, aby se sebou člověk “něco dělal”. Ztuhlé, bolavé tělo navíc nepřidává na dobré náladě, takže se pak člověk točí v začarovaném kruhu negací.

Lekce jógy dokáže zázraky. Tělo samozřejmě dostane (trochu😉) zabrat, ale již po pár lekcích uvidíte rozdíl. Pravidelným cvičením se tělo začne zlepšovat - protáhnete se dál, vydržíte déle. Díky zapojení těch správných svalů se můžete zbavit bolesti, která vznikla díky nesprávnému sezení nebo i chůzi. Protahujeme a posilujeme opravdu celé tělo. Jóga se totiž nezaměřuje na povrch, ale na to, co je uvnitř. Učí nás uvědomovat si svaly hluboko pod povrchem kůže, a tak možná díky józe objevíte svaly, o kterých jste vůbec nevěděli.

Díky józe se naučíte správnému dýchání. I když každý bere dýchání jako samozřejmost, tak i přesto lidé dýchají nesprávně. Hlavním dýchacím svalem, je bránice, která - aby mohla správně fungovat - musí být správně nastavena. Když sedíme zhroucení, když jsme shrbení, tak nemá šanci. V rámci jógy je kladen důraz na správné nastavení těla a tím pádem na správné dýchání ve všech ásánách (=pozicích). Toto poznání si pak přenesete do “normálního” života, za což vám bude vaše tělo vděčné.

Jóga přináší i další benefity, kterými jsou zklidnění mysli, obrácení pozornosti “do sebe” a “na sebe”😉.

Proto, pokud jste měli ještě nějaké pochybnosti, neváhejte a zkuste! Jsem přesvědčena, že nikdo nebude zklamaný!


Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše